Niepowtarzalne meble z palet do domu i salonu

co można zrobić z palet

Meble wykonane z palet i skrzynek drewnianych stają się coraz powszechniejsze. Wynika to przede wszystkim z możliwości dostosowania ich do przeróżnych typów aranżacji wnętrz i wystrojów. Meble wykonane z palet mogą stanowić zarówno element wyposażenia domu, jak i ogrodu, w zależności od potrzeb i przeznaczenia.

Meble z palet i skrzynek bardziej wytrzymałe od mebli ze sklejki

W najbardziej popularnych sklepach meblowych, większość mebli wykonana jest z płyt oraz sklejek. Oznacza to, że choć meble wyglądają bardzo ładnie, nie są jednak najwyższej jakości i wytrzymałości. W porównanie z tego typu meblami, meble z palet i skrzynek drewnianych są znacznie wyższej jakości oraz wytrzymałości. Naturalne drewno, z którego wykonane zostaną poszczególne meble, będzie w stanie wytrzymać znacznie więcej niż ze sklejki lub płyty. Dla zachowania najwyższej jakości i gwarancji wytrzymałości, najlepszym wyborem będą palety typu euro, które przeszły proces suszenia w specjalnej suszarni. Wykorzystanie palet przemysłowych lub używanych w innych branżach, może spowodować wychodzenie pleśni lub zmienianie się koloru i jakości drewna. Meble z palet do domu wykonane z suszonego drewna, z pewnością posłużą przynajmniej kilka lat bez oznak zużycia i wykorzystania. Każdą deskę warto przed wykorzystaniem również odpowiednio przeszlifować i przygotować do malowania na wybrany kolor, aby powierzchnia była gładka i nadawała się do codziennego użytkowania.

Zerknij na:  Fotel wiszący z sufitu czy na stelażu – jaki fotel wiszący wybrać do pokoju?

Meble z palet do salonu – jak je zaaranżować?

Salon jest w każdym domu jednym z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń. Oznacza to, że pragniemy aby cieszył oko i wyglądał ładnie. Zastanawiając się co można zrobić z palet do salonu, warto przemyśleć, których mebli nie będziemy zbyt często przestawiać lub przesuwać. Meble z palet i skrzynek charakteryzują się większym ciężarem ze względu na naturalne drewno. Narożnik z palet do salonu jest świetnym pomysłem, pod warunkiem, że nie musi spełniać funkcji spania na co dzień. Jeśli stanowi jedynie narożnik do siedzenia i spędzania czasu wolnego w ciągu dnia, będzie doskonałą ozdobą i nietypowym elementem wystroju naszego salonu. Bardzo funkcjonalnym i jednocześnie stylowym co można zrobić z palet jest stolik pod telewizor lub stolik kawowy. Do tego typu mebli nadadzą się również drewniane skrzynki, które jednocześnie będą mogły posłużyć jako półki na nasze szpargały. Niekwestionowaną zaletą mebli z palet i skrzynek drewnianych do salonu jest możliwość uzyskania niepowtarzalnego wyglądu jasnego lub ciemnego drewna, w zależności od naszych upodobań i aranżacji w całym pomieszczeniu.

meble z palet do salonu
Fot. Czy meble z palet do salonu to dobry pomysł ?

Meble z palet do pokoju – jakie można wykorzystać?

Wykonanie mebli z palet do sypialni jest bardzo modnym i coraz powszechniejszym posunięciem. Bardzo funkcjonalne są łóżka wykonane z drewnianych palet, na których można położyć dowolnie duży i gruby materac. W zależności od projektu, według którego zostanie wykonane łóżko, spotkać można duże zagłówki lub dodatkowe półki i stoliki nocne po bokach. Meblem pasującym do sypialni, w której znajduje się łóżko z palet, będzie szafka lub regał z półkami wykonany ze skrzynek drewnianych. Każdy z tych mebli można dostosowywać do własnych potrzeb i zmieniać w dowolnej chwili. W bardziej skomplikowanych projektach często powstają również szuflady, do których wykorzystywane są także grube liny jutowe. Wykonane w takim stylu meble doskonale współgrają ze skandynawskimi wnętrzami i aranżacjami w naszym domu.

Zerknij na:  Jak ocieplić dom od wewnątrz?

Naturalne drewno jest bardzo dobrym materiałem nadającym się do codziennego użytkowania ze względu na łatwość czyszczenia i trwałość. Jako element dekoracyjny wystroju, doskonale wyglądają półki wykonane z części palet lub skrzynek drewnianych. Nadają się one doskonale jako półki pod książki lub doniczki z kwiatami.

Meble ze skrzynek i palet do ogrodu

Ogród to miejsce, które najbardziej kojarzy się z meblami wykonanymi z palet lub drewnianych skrzynek. Meble wypoczynkowe, takie jak narożnik oraz stolik kawowy doskonale wpisują się w klimat ogrodowy, niezależnie od upodobań oraz konkretnej aranżacji. Dodatkową funkcją jaką palety i skrzynki mogą spełniać w ogrodzie przydomowym, jest hodowla ziół lub przypraw. Stworzenie konstrukcji drewnianej lub doniczek jest zarówno bardzo modnym i stylowym, jak i funkcjonalnym rozwiązaniem. Palety i skrzynki drewniane sprawdzą się w ogrodzie podczas bardzo różnorodnej i zmiennej pogody, ponieważ dobrze wysuszone i przygotowane drewno nie powinno pleśnieć oraz wykazywać żadnych innych oznak zużycia. Warto przed dokonaniem wyboru i zakupu odpowiednich mebli lub palet na meble zorientować się jakie jest ich pochodzenie i wcześniejsze wykorzystanie.

Istnieje wiele możliwości wykorzystania palet oraz drewnianych skrzynek w aranżacji zarówno swoich wnętrz w domu, jak i ogrodu. Ogromną zaletą drewnianych mebli jest ich wytrzymałość oraz trwałość, a także możliwośc dopasowania do większości aranżacji. Najważniejszą zasadą jest przemyślany i właściwy wybór materiału na meble, dzięki czemu posłużą nam one przez długi czas bez konieczności odnawiania lub wymiany.

Zerknij na:  Jakie płytki do kuchni na podłogę wybrać?

Dodaj komentarz