Ściski spawalnicze – niezbędnik spawacza

Ściski spawalnicze - niezbędnik spawacza

Ściski spawalnicza są to niezwykle istotne produkty, które są niezbędne w pracy spawacza. To za ich sprawą można w odpowiednim miejscu i określonym położeniu utrzymać element, który jest obrabiany. Ściski spawalnicze to produkty do użytku profesjonalnego, jak i doskonale sprawdzają się w domowych warsztatach. Na rynku dostępna jest ich szeroka gama, dzięki czemu każdy użytkownik może dobrać odpowiedni model dedykowany do swoich zapotrzebowań. 

Do czego służą ściski spawalnicze?

Za ich sprawą można mocno ścisnąć element, który jest poddawany obróbce spawalniczej i dokładnie usytuować go w położeniu, które zapewni odpowiednie jego przyspawanie do innych elementów.

Ściski spawalnicze muszą być bardzo wytrzymałe na działanie różnych temperatur. Często wykonane są z wysokiej jakości mosiądzu, obrabiane termicznie oraz niklowane i chromowane. Dzięki temu udaje się stworzyć profesjonalne narzędzia do spawania o ponadprzeciętnej wytrzymałości, które ułatwią pracę w różnych warunkach.

Zaciski śrubowe – funkcjonalne i wszechstronne

Na rynku dostępne są zaciski o różnych typach, by móc dopasować odpowiedni produkt do danego rodzaju pracy.

Na uwagę zasługują zaciski śrubowe, które są jednymi z najbardziej uniwersalnych. Te produkty używane są w profesjonalnych zakładach spawalniczych, jak i w przydomowych warsztatach. Doskonałe są również do prac stolarskich oraz ślusarskich. Dzięki zastosowaniu śruby, umożliwiają regulację siły zacisku. Śruba w tych modelach występuje wykonana z mosiądzu lub stali.

Zerknij na:  Kiedy włączyć lodówkę po transporcie?

Ściski kleszczowe – duża różnorodność

Warto również wspomnieć o ściskach kleszczowych występujących w różnych rozmiarach i kształtach. Posiadają także wersje z zaokrąglonymi końcówkami oraz z ruchomymi podkładkami, by spawacz mógł doskonale dopasować produkt do obrabianego elementu. Zaciski kleszczowe dają bardzo dużą siłę nacisku, dzięki czemu trzymają pewnie i mocno. Dlatego są doskonałe przy zastosowaniu podczas obróbki większych elementów. Sprawdzają się również przy spawaniu elektrycznym, kiedy należy przenieść masę z jednego punktu na drugi.

Ściski ze śrubą mosiężną

Kolejnym rodzajem ścisków są te ze śrubą mosiężną. Wyróżniają się wysokim przewodnictwem, dlatego to produkty sprawdzające się w mocowaniu elementów spawalniczych, kiedy podczas pracy istotna jest wysoka przewodność elektryczna, precyzja i kontrola. Są doskonałe w spawaniu metodą TIG. Warto dodać, że ten rodzaj ścisku spawalniczego nie nagrzewa się nawet podczas długotrwałej pracy.

Ściski spawalnicze powinny znaleźć się w każdym przydomowym warsztacie oraz profesjonalnym punkcie spawalniczym, ponieważ ułatwią różnego typu pracę oraz dają możliwość podtrzymania i obróbki elementów niezależnie od ich długości czy grubości.

Dodaj komentarz