Jakie kwiaty należy wybrać na słoneczny balkon?

kwiaty balkonowe zwisające lubiące słońce

Balkon lub taras jest doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu, szczególnie podczas pięknej i słonecznej pogody. Dlatego też warto zadbać o aranżację tej części mieszkania. Doskonałym elementem dekoracyjnym są kwiaty balkonowe. Na słonecznym tarasie dobrze będzie rosło wiele roślin. Warto poznać najpopularniejsze dary natury. Dzięki temu jeszcze bardziej będzie można cieszyć się ze swojego tarasu. Zyska on zupełnie inny wyraz.

Jak należy sadzić kwiaty balkonowe?

Kwiaty na bardzo słoneczny balkon powinny być sadzone do jasnych, a także dużych pojemników. Jest to związane z tym, że ciemne barwy absorbują promienie słoneczne. Co więcej, gleba ulega szybkiemu nagrzewaniu. W związku z tym system korzeniowy narażony jest na niebezpieczeństwo przegrzania, a także przesuszenia. Dlatego też kwiaty balkonowe na pełne słońce powinny być systematycznie podlewane. Dochodzi również do takich sytuacji, w których nasłonecznione tarasy bardzo szybko nagrzewają się, co skutkuje poparzeniem darów natury. Wówczas najlepszym sposobem ochrony jest zacienienie roślin w chwili największego nasłonecznienia. Jakie kwiaty na słoneczny balkon są najlepsze?

kwiaty na bardzo słoneczny balkon
Fot. Jakie kwiaty wybrać na bardzo słoneczny balkon w bloku ?

Jakie kwiaty na słoneczny balkon?

Wiele roślin sprawdzi się na słonecznym balkonie. Zastanawiając sie nad wyborem roślin, warto zainwestować w dar natury określany jako Lantana. Jest to półkrzew, którego cechą charakterystyczną są pomarszczone, owłosione i jajowate liście. Interesujące jest to, że po roztarciu bardzo nieprzyjemnie pachną. Podkreślić należy fakt, że roślina kwitnie od wiosny do późnej jesieni. Kwiaty na początku mają żółty kolor, a następnie przybierają barwę pomarańczową, a czasami aż do czerwonej.

  • Doskonałe kwiaty na słoneczny balkon to pelargonie z wyjątkiem angielskich. Na rynku można znaleźć różne ciekawe odmiany. Dostępne są także kwiaty balkonowe zwisające lubiące słońce. Zauważyć należy fakt, że pelargonie kwitną całe lato.
  • Inne ciekawe kwiaty lubiące słońce i wiatr to werbeny. Cechą charakterystyczną jest to, że kwitną nieprzerwanie od lipca do później jesieni. Szczególnie polecane są kwiaty zwisające na słoneczny balkon. Tworzą one niezwykle luźne kępy. Kwiaty rośliny mogą mieć różne barwy, a mianowicie fioletową, białą, czerwoną, a nawet niebieską. Interesujące jest także to, że prezentowane dary natury mogą mieć kreski bądź plamki innego koloru. Te rośliny mogą być podlewane każdego dnia. W czasie kwitnienia warto stosować nawóz. Usuwamy również suche łodygi, a także przekwitłe kwiatostany.
  • Jakie jeszcze kwiaty na bardzo słoneczny balkon? Wśród dostępnych kompozycji na szczególną uwagę zasługuje begonia stale kwitnąca. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na mięsiste łodygi, jajowate lub owalne liście, które mogą przybierać kolor czerwonopurpurowy lub zielony. Kwiaty prezentowanego daru natury mogą być czerwone, różowe, białe. Begonia to roślina, która kwitnie od czerwca do października.
  • Idealne kwiaty na słoneczny balkon to takie kompozycje jak aksamitki. To bardzo popularne rośliny. Odmiany charakteryzują się różną wysokością. Kwiaty mogą być żółte lub pomarańczowe. Zasadniczą korzyścią wynikającą z zainwestowania w te rośliny jest to, że ich zapach skutecznie odstrasza szkodniki.
  • Kwiaty lubiące słońce, które doskonale sprawdzą się na balkonie to również bratki. Są to niskie rośliny. Mogą być sadzone praktycznie już od wczesnej wiosny. Wynika to z tego, że wykazują się dużą odpornością na niskie temperatury. Na rynku znaleźć można bardzo dużo odmian. Dostępne są również kwiaty zwisające na słoneczny balkon.
  • Na liście kwiatów na balkon znajdują się także cynie. Najlepsze są niskie odmiany. Są to dary natury, które kwitną końca czerwca do października. Cechą wyróżniającą są kwiaty języczkowe pokryte włoskami. Mają one bardzo różne odcienie. Znane są kwiaty purpurowe, białe, różowo łososiowe, szkarłatne i wiele innych. W tych roślinach kwiatki rurkowe w środku koszyczka mają kolor żółty.
  • Inne kwiaty na słoneczny balkon, które warto wziąć pod uwagę to uczep rózgowaty. Określany on jest także mianem bindesu, bądź złotego deszczu. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na silnie rozgałęzione pędy. W miarę jak są coraz wyższe, stają się wiotkie, a także zwisające. Prezentowany dar natury kwitnie od maja do października. Kwiaty o barwie złocistożółtej zebrane są w koszyczki kwiatowe. Na rynku znaleźć można odmiany, które mają kwiaty zewnętrzne układające się w jeden okółek. Co więcej, są również gatunki mające kwiaty półpełne złożone z dwóch okółków.
  • Warto zainwestować w kwiaty na słonecznym balkonie, czy też tarasie. Rośliny zapewniają doskonałe walory estetyczne i podkreślają wygląd każdego tarasu. Co więcej, wpływają na zmysły człowieka. Dzięki temu można zapomnieć o stresie i oddać się podziwianiu piękna natury. Matka Natura daje człowiekowi wiele powodów do radości. Najważniejsze jest to, żeby umieć się z tego cieszyć, a co najważniejsze doceniać piękno świata. Wówczas poradzimy sobie z każdym wyzwaniem, jakie stawia przed nami los. Żadna przeszkoda nie będzie dla nas problemem.
Zerknij na:  Nawadnianie ogrodu – jak zaplanować system podlewania ogrodu?

Dodaj komentarz