Drewniane meble z palet w każdym stylu

Drewniane meble z palet w każdym stylu

Drewniane palety oraz skrzynki oprócz zastosowania przemysłowego, stanowią także doskonały materiał na wyposażenie wnętrz każdego domu lub mieszkania. Możliwości na stworzenie z nich ciekawych mebli jest mnóstwo, a największą zaletą jest z pewnością prostota oraz niskie koszty. Meble z palet do domu można wykonać samodzielnie i nie zabierze to zbyt wiele czasu.

Modny salon

Aranżacja salonu najczęsciej sprawia najwięcej kłopotu. Niektórym ciężko jest pogodzić chęć imponowania stylem oraz elegnacją przed gośćmi z innymi, bardziej praktycznymi funkcjami jakie spełnia to pomieszczenie w każdym domu. Meble z palet do salonu mogą być doskonałym rozwiązaniem i jednocześnie połączeniem funkcjonalności z modą.

Pierwszym i najchętniej wykorzystywanym pomysłem, co można zrobić z palet w największym pokoju jest stolik kawowy. Stolik może powstać zarówno ze skrzynek drewnianych, dzięki czemu zyska dodakowe miejsce na półeczki lub z drewnianych palet. Aby meble ze skrzynek i palet pozostawały w czystości, warto zastosować szybę, która spełni funkcje blatu i pozwoli nadać bardziej elegancki charakter. Narożnik z palet do salonu to kolejny pomysł, który może stanowić główny element aranżacyjny, przyciągający wzrok każdej osoby znajdującej się w pomieszczeniu. Kształt narożnika z palet, można dowolnie dostosowywać do wnętrza i zmieniać jego ustawienie w razie konieczności. Ważne jest, aby narożnik z palet został także wyposażony w wygodne poduchy, dzięki czemu będzie możliwe spędzanie na nim długich godzin podczas spotkań towarzyskich lub innych, rodzinnych i wieczornych rozrywek.

Zerknij na:  Kolor wkracza do wnętrz – jak dopasować barwę ścian do mebli? Poradnik

drewniane palety

Przytulna sypialnia

Sypialnia jest pokojem, który w całym domu powinien mieć najbardziej przytulny charakter. Łóżko stanowi natomiast jej główny element i pozwala wypocząć po ciężkim dniu.

Pierwszym co można zrobić z palet w sypialni jest właśnie łóżko. Meble z palet do pokoju mogą przybierać bardzo różnorodne formy, na przykład z dodatkowym miejscem na lampki nocne lub z zamontowanym specjalnym zagłówkiem. Najważniejszym wyzwaniem podczas tworzenia łóżka z palet jest określenie dokładnej i najlepszej wysokości. Należy brać pod uwagę między innymi grubość posiadanego materaca, własny wzrost oraz wysokość palet, z których mebel zostanie wykonany. W przypadku łóżka wyższego, dobrze jest pozostawić wolną przestrzeń pod nim, dzięki czemu możliwe będzie regularne sprzątanie. Łóżko z palet w sypialni to z pewnością bardzo modny, lecz także i funkcjonalny element. Innym sposobem co można zrobić z palet do sypialni jest toaletka. W przypadku większych zdolności manualnych lub cierpliwości, warto zastanowić się nad wykonaniem szufladek do przechowywania kosmetyków lub innych, niewielkich przedmiotów. Wykonana samodzielnie toaletka to jeden z piękniejszych i najbardziej funkcjonalnych mebli z palet do domu. Mając łóżko oraz toaletkę wykonaną z drewnianych palet, warto pomyśleć o dodatkowym regale. Meble ze skrzynek i palet to nie tylko stojące lub leżące przedmioty. Wszelkiego rodzaju wiszące półki, regały ze skrzynek i inne elementy, będą świetnym uzupełniem przytulnej sypialni w klimacie rustykalnym.

Ogród i taras

Ogród oraz taras lub balkon to najlepsze miejsca na zastosowanie palet drewnianych do aranżacji. Meble z palet i skrzynek charakteryzują się wysoką wytrzymałością w różnorodnych warunkach atmosferycznych, a także trwałością na długie lata.

Balkon, na którym znajdą się meble z palet wraz z miękkimi poduszkami oraz klimatycznym oświetleniem, z pewnością przywiedzie na myśl najpiekniejsze wspomnienia oraz pozwoli odprężyć się nawet na niewielkiem powierzchni w samym centrum miasta. Ogród natomiast lub duży taras to najodpowiedniejsze miejsce na cały komplet wypoczynkowy z drewnianych palet. Kanapa, której wielkość, kształt i długośc mogą być dowolne, doskonale nada się na długie spotkania towarzyskie w cieple, letnie wieczory. Natomiast fotele z drewnianych palet mogą posłużyć do krótkiego odpoczynu w ciągu dnia.

Zerknij na:  Jak oświetlić ścianę z cegły?

Możliwości na wykorzystanie drewna w domu i ogrodzie jest mnóstwo. Meble z palet i skrzynek drewnianych dają nieograniczone możliwości aranżacji swoich wnętrz, nadając im jednocześnie bardzo surowy, choć przytulny charakter. Niewątpliwą zaletą mebli z palet i skrzynek jest ich cena oraz łatwość wykonania. Nawet osoby, które nigdy wcześniej nie miały okazji robić samodzielnie tak dużych projektów, z pewnością poradzą sobie ze stworzeniem wymarzonych mebli z palet do domu. Wszystko czego potrzeba to projekt, materiał, narzędzia oraz zaangażowanie oraz cierpliwość.

Dodaj komentarz